Oferta dla rodzin

      Potencjał twórczy może uaktywniać się, ujawniać i rozwijać już w bardzo wczesnym dzieciństwie, ale tylko przy spełnieniu określonych warunków dlatego należy dołożyć wszelkich starań, aby te warunki stworzyć, bo każde niemowlę przychodzi na świat z zalążkiem geniuszu oczekującym na pełny rozkwit. (J. Uszyńska-Jarmoc)

 

      Dziecko rodzi się z potencjałem twórczym. Na ile kolejne etapy będą konstruktywne dla kondycji zdolności dziecka? Od nas zależy, czy damy naszym dzieciom tę szansę, aby ostatecznie ukształtowało siebie zgodnie ze swoimi wrodzonymi predyspozycjami. Rola rodziców w tym zakresie jest nie do przecenienia. Rosnąca świadomość wielu rodziców w zakresie tworzenia warunków dla wszechstronnego rozwoju dzieci widoczna jest przez organizację warunków sprzyjających aktywizacji zainteresowań w przeróżnych kierunkach. Rodzic odpowiedzialny jest za stworzenie pierwotnych i podstawowych warunków środowiska estetycznego wychowania, na które składa się wygląd otocznia, jakość dzieł sztuki, literatury, muzyki, z którymi dziecko się styka, postawa twórcza samego rodzica oraz jakość czasu, jaki spędzacie Państwo razem z dziećmi. To ważne by rodzic był sprzymierzeńcem zainteresowań dziecka, dostrzegał w nim potencjał i wspierał w wielorakich działaniach, ale nie wyręczał.

 

      Oferujemy twórcze spotkania dla rodzin w trosce o optymalny rozwój dzieci. Najczęściej są to spotkania warsztatowo, w trakcie których w radosnym działaniu uczymy się, jak wspierać kreatywność dziecka, a swoją w zabawie rozwijać. O wydarzeniach skierowanych do rodzin z dziećmi informujemy na bieżąco w zakładce Aktualności i na facebooku.